جـــــدیدترین مطالب

smo

smo یکی از ارتزهای کارآمد در اصلاح عغوارض فیزیکی مچ پای کودکان است

ارتز پای کودک SMO برای مچ پا و عضلات پشتی پاشنه پا و برای کودکانی که دارای پای نرم، انعطاف پذیر و کف پای صاف هستند استفاده می شود. کودکان مبتلا به ناهنجاری ها و بدشکلی های پا مجبور به استفاده از ارتز پای کودک هستند، مخصوصا کودکان دارای چرخش و یا انحراف مچ پا که ممکن است براثر شکستگی یا کوتاه بودن تاندون ایجاد شده باشد.

کودکان مبتلا به ناهنجاری ها و بدشکلی های پا مجبور به استفاده از ارتز پای کودک هستند، مخصوصا کودکان دارای چرخش و یا انحراف مچ پا که ممکن است براثر شکستگی یا کوتاه بودن تاندون ایجاد شده باشد. استفاده از ارتز پای کودک SMO کمک می کند تا وزن در پاها توزیع شود و مفاصل در حالت صحیح خود قرار بگیرند. بسته به نوع آسیب یا ناهنجاری که رخ داده است، نوع ارتز پا هم که تجویز می شود متفاوت است.معمولا کودکانی از این مدل ارتز پای کودک  استفاده می کنند که دارای عارضه ای در ناحیه مچ پا هستند مثل کودکان مبتلا به پا چنبری یا دارای کف پای صاف. در کودکان پا چنبری که از بدو تولد به این شکل هستند پاها از ناحیه ی مچ به سمت داخل چرخیده است که برای درمان نیاز به جراحی و استفاده ارتز پای کودک دارند.

ارتز پای کودک SMO برای مچ پا و عضلات پشتی پاشنه پا و برای کودکانی که دارای پای نرم، انعطاف پذیر و کف پای صاف هستند استفاده می شود. ارتز پای کودک SMO  دارای شکل ظاهری شبیه به پابند یا مچ بند است که ارتفاع آن زیاد نیست و محدود به ناحیه کف پا تا مچ است و وقتی کودک کفش به پا دارد به سختی قابل مشاهده هستند. استفاده از ارتز پای کودک SMO نیاز به طراحی یا پوشیدن کفش خاصی نیست ولی کفش را معمولا یک شماره بزرگتر انتخاب می کنند تا فشار زیادی به پای کودک وارد نشود.

طراحی ارتز پای کودک SMO توسط ارتزیست و با توجه به قد و سایز کودک انجام می گیرد و به گونه ای است که به حفظ عملکرد پاشنه ی عمودی پا کمک می کند و قوس کف پا را نیز پوشش می دهد. استفاده از ارتز پای کودک مربوط به سن خاصی نیست، از زمانی که کودک بتواند وزن خود را روی پاها تحمل، و تلاش برای راه رفتن را آغاز کند می تواند شروع به پوشیدن ارتز پای کودک SMO کند.

برای شروع استفاده از ارتز پای کودک در روز اول باید یک ساعت SMO را به پای کودک پوشید و بعد از آن پوست پا بررسی شود. ممکن است کمی قرمزی روی پوست پا ظاهر شود که بعد از نیم ساعت از بین می رود، ولی اگر بعد از گذشت زمان قرمزی پوست رفع نشد به ارتوپد مراجعه و ارتز را عوض کنید. در روزهای بعد مدت زمان استفاده از SMO را افزایش دهید تا کودک به  پوشیدن آن عادت کند و هر چه استفاده از ارتز پای کودک SMO در طول روز بیشتر باشد دارای تاثیرات بیشتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *